Історія школи

З дня заснування села у 1825 році, мешканці села піклувалися про те, щоби підростаюче покоління могло отримати освіту. Спочатку була початкова школа, потім середня. До 1907 року школа розміщувалася в кількох будівлях. В 1907 році німецький підприємець Вальтер Жак побудував двоповерхову духовну семінарію. Він же був директором школи до 1911 року. Після нього директором працював Каширновський В.П. до 1941 року. В 1943 році відступаючи, німці підірвали будівлю семінарії, і тому після війни школа розмішувалась в декількох будівлях.

Завдяки наполегливій праці і ентузіазму директора Астраханської школи Симоченка Феофана Степановича у 1957 році побудували сучасну трьохповерхову школу. В 1957 році в ній навчалось 538 учнів, а перший випуск налічував 38 учнів. Будували школу всім селом. Особливо великий внесок внесли в будівництво старшокласники ,з яких була створена будівельна  бригада під керівництвом секретаря комсомольської організації Гуляка Богдана, який був нагороджений путівкою на Міжнародний фестиваль молоді та студентів у Москві.

На високому пагорбі, серед буйної зелені, відкрита усім вітрам, яку видно з будь - якого куточку села, стоїть наша висока, молода, красива, улюблена Астраханська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. За 53 роки  свого існування школа прославилася своїми випускниками.

Наша школа єдина в районі, в якій навчались три Герої Радянського Союзу: Деменков Сергій Васильвич, Тимофієв Сергій Костянтинович, Хазар‘ян Семен Аркадійович. Вшановуючи їх пам‘ять у 2009 році на шкільному подвір‘ї було встановлено пам‘ятник героям. .Ми пам‘ятаємо та пишаємося:

Рогановим О.І, Заслуженим діячем Культури України,

Мамонтовим О. П., капітаном дальнього плавання,

Передерієм І.М, Заслуженим тренером України,

Нюнькіним П.І., інженером – конструктором приладобудувального інституту м. Севастополя.,

Ганчевою Н.Г., журналісткою, Філатовим Л.Г., полковником медичної служби, Глушенковим М.О, полковником авіації та ракето будівництва,

династіями лікарів Селініх та Назарових,

майстрами спорту Ганазой В.Г., Дмитрієвим П.І. Дмитрієвим А.І., Середою Т.І.  Передерієм І.І.,та багатьма срібними та золотими медалістами.

Починаючи з 1986  року школа багато разів займала призові місця в обласних та районних конкурсах по туризму під керівництвом вчителя фізичної культури, а нині сільського голови, Григор‘єва Миколи Анатолійовича.

Під керівництвом Нахимовича О.О. школа займала призові місця у конкурсах художньої самодіяльності.

Зараз учні нашої школи приймають участь у районних, обласних конкурсах.

Гордість нашої школи - Мамонова Олена, Назарова Ганна, Мамонтова Аліна, Нижник Ольга, Херсонець Аліна.

В школі працює 25 вчителів, 10 з яких випускники нашої школи. Є одна вчительська династія. Школа оснащена комп‘ютерним класом, мультимедійними екранами та всім необхідним для надання гарної освіти.

Ми дуже любимо свою школу і запрошуємо до нас на гостину усіх бажаючих.

Скільки шкіл не обійдеш-

краще нашої не знайдеш!